Biography - Czech

  Gianni Russo  se narodil  v Itálii .

Začal  fotografovat již v dětství otcovým fotoaparátem Kodak Instamatic.

V patnácti letech frekventoval kurz fotografie.

Zpočátku se věnoval fotografování staré architektury jižní Itálie od „Magna Grecia“ přes renesanci a baroko, proto právě architektura byla tématem jeho první výstavy v roce 1983.

V letech 1983-88 , frekventuje universitní studia architektury a geologie, ve stejné době spolupracuje s WWF a věnuje se také fotografii přirody.

Následuje období fotografických reportáží z cest po Itálii, Řecku, Španělsku, Německu, Československu, Madarsko,Francie,Velka Britanie, Indonésii, atd. 

Od roku 1989 se specializuje na portrétní fotografii, ta ho přivádí k  fotografii pro modelingové agentury, modní fotografii, glamour.

V roce 1992, po několika cestách do Československa, a také díky spolupráci s jednou  italskou  společností, se definitivně usazuje v Praze.

Od roku 1994 spolupracuje s četnými mezinárodními modními časopisy (např. Gioia, Anna, Cosmopolitan, Elle, Esquire, atd).

V roce 1996 otevírá v Praze studio „ GFR Studio Photography “ specializované na reklamní fotografii, módu a beauty, a  hledání nových tváří pro zahraniční modelingové agentury.

Spolupracuje s některými reklamními agenturami na kampaních, kde je hlavním objektem převážně žena.

Jeho umělecké fotografie jsou publikovány v různých odborných fotografických časopisech a knihách (RotoVision Book) a byly vystaveny v Miláně, Paříži, Barceloně a Praze.

Od roku 1999 se věnuje také digitální fotografii a computer grafice.

V roce 2003 je členem hlavní poroty ve finále “Miss Europe Junior“,  která se koná v Praze.

Připravuje fotografickou knihu věnovanou ženskému aktu.

Co se týká techniky, používá fotoaparáty 35mm (Nikon) e střední formát (Pentax 67). Fotografuje jak černobíle tak barevně a využívá různé techniky klasické i nové digitální.